Mälumäng
Karuse mälumäng
1970-ndatel aastatel muutusid Eestis populaarseks mälumängud. Suur teene selles oli Eesti Televisioonis korraldatud mälumänguvõistlustel ja mälumängu korüfeel Hardi Tiidusel. 1977. a sügisel alustati mälumänguvõistlusi ka tolleaegses Karuse kolhoosis. Asja algatajaks oli kolhoosi peaenergeetik Vello Jänes.
Alustati tegevust kuue 5-liikmelise Karuse kolhoosi töötajatest erialade viisi koostatud võistkonnaga. Hiljem lisandusid Vatla kooli õpetajate, Lihula metskonna ja Virtsu võistkond. Mälumängude korraldamise mõte langes ilmselt viljakale pinnasele, sest see mälu ja mõttetegevust ergutav tegevus on populaarsust kogudes kestnud tänaseni.
Kuni 1993 aastani korraldas ja finantseeris mälumänguvõistlusi Karuse kolhoosi ametiühingukomitee eesotsas Juta Noorega. Kui ametiühingu korraldatav ja rahastav roll ära langes, moodustasid mälumängurid mälumänguklubi "Mälukas" ning rahastavad oma tegevust liikmemaksudest. Meie mälumängurid on osalenud ka mitmesugustel vabariiklikel mälumänguvõistlustel. Nüüdseks on tegevus koondud nime all – Karuse mälumäng.1982. a osaleti vabariigi võistkondlikel ja individuaalsetel mälumängu meistrivõistlustel, "Kooperaatori" paaristurniiril, 1983. a Tarbatu paaristurniiril, aastatel 1987-1989 osaleti "Külakilva" võistlustel.
Aastatel 1977-1982 koostas küsimused ja juhtis mälumänguvõistlusi asja algataja Vello Jänes. 1983. a oli selles rollis Vatla kooli õpetaja Toivo Gull. Alates 1984 kuni 2012 vedas seda vankrit Lembit Pärnpuu.
Varbla mälumäng
2018. aasta sügisel alustas juba 20. hooaeg.