Saulepi küla Kandleoru detailplaneeringu avalik väljapanek

Lääneranna Vallavalitsus teatab planeerimisseaduse § 87 lg 5 alusel, et Lääneranna Vallavolikogu võttis 14.12.2023 otsusega nr 157 vastu ja suunas avalikule väljapanekule Saulepi küla Kandleoru detailplaneeringu. Planeeringuala suurus on 1,77 ha ja see hõlmab Kandleoru (86301:006:0044) ja Kandle rada (43001:001:1203) katastriüksuseid.

Detailplaneeringu eesmärgiks on Kandleoru katastriüksusele ehitusõiguse määramine elamu püstitamiseks, taristu lahendamine ning ranna ehituskeeluvööndi vähendamine. Detailplaneering on Varbla valla üldplaneeringut muutev kuna soovitakse vähendada ranna ehituskeeluvööndit.

Planeeringuga on lubatud Kandleoru hoonestusala suurus kuni 1700 m2, ehitusalune pind 200 m2, hoonete arv 3, põhihoone kõrgus kuni 9m ja kuni 2 korrust, abihoone kõrgus kuni 5m. Ehitised on kavandatud planeeringualast lõunas asuvate Kandlemäe ja Sassimardi maaüksustel asuva hoonestusega ning põhjas asunud Lepiku taluasemega samale ehitusjoonele. Veevarustus ja kanalisatsioon lahendatakse puurkaevu ja lokaalse reoveekanalisatsiooni (septik koos imbväljakuga) abil. Juurdepääs planeeringualale on Audru-Tõstamaa-Nurmsi riigiteelt Vana Matsi ja Kandlemäe teede kaudu.

Planeeringu elluviimisega ei kaasne eeldatavalt olulisi mõjusid, võimalikud on tavapärased ehitustegevusega kaasnevad ajutised riskid ja negatiivsed mõjud.

Avalik väljapanek toimub 08.01.2024-07.02.2024 veebilehel www.laanerannavald.ee ning tööajal Lääneranna vallamajas (Lihula Jaama tn 1) ja Varbla raamatukogus (Vallamaja/1, Varbla küla).

Detailplaneeringu avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust. Avaliku väljapaneku tulemuste avaliku arutelu korraldamine ei ole nõutav, kui detailplaneeringu kohta ei esitatud avaliku väljapaneku kestel kirjalikke arvamusi või kui kõik kirjalikult esitatud arvamused on arvesse võetud.

Arvamusi saab esitada kirjalikult Lääneranna Vallavalitsusele kuni 07.02.2024 postiaadressil Jaama tn 1 Lihula 90302 või e-posti aadressil vallavalitsus@laaneranna.ee